14054210_175954812814825_245590165063904329_n

drukarka.

Jako , że  głupi ludzie nauczyli się mądrych zwrotów …. I teraz trudniej ( na pierwszy rzut oka)odróżnić  jednych od drugich….obserwując od jakiegoś czasu instagramy i inne facebooki  dochodze do pewnych zatrważających mnie wniosków :)
.
.
Kiedy odpalacie „profil” , dajmy na to …Pani  Kowalskiej bądź innego Kowalskiego(.…)kiedy oglądacie  piękne zdjęcia „trzaskane” najnowszym ajjfonem, zdjęcia pankejków na sniadanie, shake’ow proteinowych , pięknie pomalowanych paznokci, torebek Korsa  i podobnych….
.
Kiedy odpalacie zdjęcia robione kalkulatorem (o ile w ogóle zwracacie na nie uwagę) , zdjęcia zwykłych śniadań  niepomalowanych paznokci, zdjęcia „zwykłej” dziewczyny  na zwykłej działce w  dmuchanym basenie  zamiast panoramy Malibu i drinków z parasolką … z kubkiem herbaty w dłoni.
.
.
(…)To do czego ja zmierzam właściwie , bo tak trochę od dupy strony ;)
.
.
.
.
Posłużę się trochę informatycznym porównaniem.
Procesor w komputerze jest odpowiedzialny za tworzenie, natomiast drukarka ilustruje jego pracę ( tworzenie/prezentacja) :)
.
Jeśli się bardziej nad tym zastanowić …..
.
Z ludźmi jest bardzo podobnie.
Procesory to osoby kreatywne i inteligentne, natomiast drukarki – mówcy, prezenterzy, handlowcy etc.
Życie wymaga od, każdego z nas posługiwania się oboma elementami (procesor/drukarka)
Jednak co w sytuacji gdy świetny procesor ma beznadziejną drukarkę??
.
Choćbyś nie wiem jak był inteligentny – chaotyczny i nie uporządkowany sposób wypowiedzi z licznymi ,,yyyy” ,”eeee” sprawi, że to co mówisz będzie ocenione dużo niżej niż największy bełkot wygłoszony przez sprawną drukarkę.
.
To zjawisko bardzo ciekawie obserwuje się na przykładzie wokalistów i muzyki. Trudno o przykład lepszej drukarki niż ktoś kto umie śpiewać.
Jego forma ma niewyobrażalną moc. Jeżeli dodać do tego rytm i melodie możemy mówić o wręcz idealnym mechanizmie perswazji.
.
Problem w tym, że prawdopodobieństwo posiadania dwóch talentów jednocześnie (bycia drukarką i procesorem jednoczesnie) jest bardzo małe.
.
Dlatego często jest tak, że ktoś kto śpiewa używa tekstów napisanych przez kogoś kto śpiewać nie umie ale za to jest świetnym twórcą- Ty umiesz pisać ja umiem to zaprezentować.
.
Tragikomedia ma miejsce wtedy gdy wokalista postanawia być też twórcą. Z racji tego, że jest świetnym prezenterem jest w stanie, bez cienia zastrzeżeń opchnąć totalny gniot bo największe banały gdy nada im się mocną, dźwięczną lub po prostu piękną formę zmieniają się w górnolotne objawienia. (Od razu dodaję – tak wiem, jest wielu naprawdę świetnych wokalistów – będących procesorem i drukarką za razem.)
.
Dajmy na to, taka Rihanna :
.
You can stand under my umbrella
You can stand under my umbrella
Ella, ella, eh, eh, eh
Under my umbrella
Ella, ella, eh, eh, eh
Under my umbrella
Ella, ella, eh, eh, eh
Under my umbrella
Ella, ella, eh, eh, eh, eh, eh, eh
.
.
Czy nie śmieszne ?:) .
.
.
Skutkiem albo przyczyną, tego, że ogólnie rzecz ujmując nasze społeczeństwo staje się coraz głupsze jest fakt, że zamiast rozwijać instytucje kształcące procesory, w siłę rosną produkcje drukarek – agencje public relations, specjaliści od wizerunków itp.

.
Wszytko co nie powinno mieć znaczenia okazuje się, po wielekroć przebijać treść.
Najważniejsza jest grafika, strój, postura, dopasowanie kolorów itp.
Umiejętności drukarek są cholernie cenione bo dają się łatwo przekuć w zarobek, ale jak można pogodzić ze sobą wiarę w zdolność jednostki do samodzielnego myślenia z namnażaniem się jak grzyby po deszczu wszelkich agencji reklamowych, PR itp., których funkcjonowanie opiera się na założeniu, że ludzkie zachowanie można modelować i kształtować i to nie na poziomie jednostkowym, a masowym.
.
Co ma piernik do wiatraka ?
Oceńcie sami ? ;)

Całuję
Ruda.